חיפוש

השקעות מומלצות בעולם שאחריי הקורונה

בנק Credit Suisse השוויצרי, מוציא כל שנה את ׳דו׳ח מגמות העל׳, המתייחס לתחומים מומלצים להשקעה.

השבוע הוא הוציא את דו׳ח המלצות ההשקעה בעולם שאחריי הקורונה.


התחומים המומלצים העיקריים, על פי הדו׳ח, הם:

  1. תחום מוצרי הבריאות לגיל המבוגר ( אוכלוסיית העולם מזדקנת במהרה), מה שידוע כבר שנים רבות, אך דווקא מגיפת הקורונה, שפגעה בבני הגיל השלישי, יותר מאשר בצעירים, מיקדה את הצורך בהשקעה רבה יותר ובדרישה רבה יותר למוצרים ושרותים, המתאימים לבני הגיל הזה. בנוסף לפיתוח יותר שרותים ומוצרים לקהל הזה (על ידי חברות תרופות, ביוטק, שרותי בריאות שונים לקהל הזה), ניתן לחשוב גם על מרכזי דיור מוגן, יצרני מיתקנים בריאותיים שונים, מירפאות לדיאליזה וכו׳. תחום קרוב נוסף הוא חברות המשלבות בין הצרכים הרפואיים לבין דיגיטציה של שרותים לקהל הזה ( מה שנקרא טכנולוגיית בריאות), למשל כמו השרות של שח׳ל, ופיתוחי חיסונים ותרופות מותאמות אישית וגנטית.

  2. חברות המשלבות את תחומי הרפואה עם טכנולוגיות חדשניות.

  3. חברות המתמקדות בנושא האקלים ובמיוחד בשיטות שתורמות להפחתת פליטות של גזי החממה. לדוגמא, כל התחום של ייצור חשמל נטול פחמן, תחבורה ׳נקייה׳, מעבר מנפט לגז טבעי ובתחומי החקלאות והמזון, מוצרים שייצורם פחות מזיק לסביבה. ( למשל מעבר מצריכת בשר למזון מבוסס צמחים).


תחומים נוספים שצוינו כאטרקטיביים כשהשקעה לטווח ארוך, הם:

  1. תחום התשתיות (שדרך אגב גם מאד מומלץ בארץ), שכן במדינות רבות פיתוח התשתיות (שחיוני לצמיחה הכלכלית), לא טופל באופן מספק. אך יש לציין, שגם בתחום הזה, מומלץ להתמקד בחברות שמגדילות את נתח האנרגיות המתחדשות בעסקיהן, על חשבון דלקי מאובנים.

  2. חברות טכנולוגיה, חדשניות ופורצות דרך, שתורמות לשיפורים באספקטים שונים בחיי האנושות.

  3. בתחומים שתואמים את הערכים של בני דור המילניום. בני דור המילניום, מקנים בד׳כ חשיבות גבוהה יותר מבני הדורות הקודמים, לעשיית עסקים עם התחשבות בהיבטי שמירה על קיימות ומימשל תאגידי נאות.

אז תחשבו, תחקרו, ותחליטו באיזה תחומים תרצו להשקיע...

בהצלחה!!!!